Смотра „Лутка у школи“

Друштво учитеља Београда је позвало учитеље и ученике да учествују на III смотри „Лутка у школи“ тако што ће припремити кратке петоминутне игроказе. Овом позиву нису одолели ученици првог и другог разреда наше школе који иду у продужени боравак. Они су заједно са учитељицом Мирјаном Дабановић и библиотекарком Јасмином Радовановић осмислили своје лутке и оживели их покретом и гласом. Оригинални текст ове мале луткарске представе под називом „Нећу да будем – хоћу да будем“ настао је у току једне заједничке радионице-играонице-причаонице у школској библиотеци. Удахњујући душу својим луткама одушевили су публику и освојили друго место, а након тога свратили у посластичарницу да се почасте и тако суботу, 14. децембра учине незаборавним даном.