Јасминка Петровић у нашој школи

У петак 28. септембра, у холу школе, наша школа је имала част да угости најчитанију и најнаграђиванију књижевницу Јасминку Петровић. Њене књиге деца радо читају, јер им је тематика блиска, духовите су и баве се проблемима у одрастању деце, па им тако помаже да пронађу решења за многе проблеме. Јасминка Петровић је овога пута приредила лепу презентацију своје књиге „О дугмету и срећи”, према чијим мотивима је сниман филм „Злогоње”, који је освојио бројне награде на међународним фестивалима. У разговору са децом дотакла се веома важних животних тема, као што су: како се осећају они који су другачији, како ми можемо да им помогнемо, шта је право пријатељство, како да се носимо са увредама и слично. Ђаци трећег и четвртог разреда, као и Јасминкини обожаваоци из старијих разреда, активно су учествовали у разговору са Јасминком, а и гледали су и инсерте из филма, у којем главну улогу игра ученица осмог разреда наше школе Силма Махмути, на шта смо веома поносни.