Руски кутак

Десетак ђака четвртог разреда ишло је 14. марта са библиотекарком Наташом у Руски кутак, који се налази у библиотеци „Владан Десница”, у „Сава центру”. Дружење је организовано поводом навршавања 105 година од рођења највећег руског писца за децу Сергеја Михалкова, што је обележено широм Русије као национални празник. Пошто је ова библиотека добила на поклон 1500 књига на руском језику за децу од супруге Сергеја Михалкова, отворен је у њој Руски кутак. Домаћице, библиотекарке Александра и Наташа, припремиле су богат програм за ученике наше школе, као и ОШ „Јован Дучић”.

Тридесетак ђака је уживало у слушању руских бајки, позоришту сенки и сазнавању много занимљивих чињеница о Русији. Наша наставница Гордана Цалић читала је бајку „Јабука” на руском, како би ђаци уживали у лепоти и мелодији руског језика. На крају двочасовног дружења организована је ликовна радионица – цртање чувених руских лутака – бабушки, од којих ће бити направљена изложба. Како су деца на крају изјавила, било им је врло занимљиво и лепо.