У славу матерњег језика

Поводом Међународног дана матерњег језика одржана је на Новом Београду прослава у ОШ „Бранко Радичевић”, у организацији Актива школских библиотекара Новог Београда. Гости скупа љубитеља књиге и поштовалаца матерњег језика били су Симеон Маринковић и Јелена Драгојловић, представници Издавачке куће „Креативни центар”, који су читали делове својих омиљених књига и разговарали са децом о важности неговања матерњег језика. Окупило се преко 60 ученика из шест новобеоградских школа, који су се у опуштеној атмосфери дружили с гостима и својим библиотекаркама рецитујући песме, читајући одломке из омиљених романа и глумећи најзанимљивије делове „Хајдука” Бранислава Нушића и „Покондирене тикве” Јована Стерије Поповића.

Из наше школе учествовало је 11 ученика, који су понели дивне утиске са овог читалачког скупа. Након дружења у ОШ „Бранко Радичевић”, библиотекарке су повеле ученике у библиотеку „Сава” – одељак Градске библиотеке у непосредној близини школе, где их је са радом те библиотеке упознала библиотекарка Бранка.