Ушће Coca – Cola Чаробни град – Свет чудесне науке

Учитељице Љиљана Тодоровић и Ивана Милић су 11. 12. 2017. године водиле 30 ученика наше школе од 1. до 4. разреда у тржни центар Ушће где су присуствовали едукативним радионицама под називом „ Ушће Соса – Соlа Чаробни град – Свет чудесне науке“.

Деци је на јединствен и једноставан начин приближен магични доживљај празника кроз учење о основама физике, хемије и биологије. То се постигло тако што се са децом радило на едукативним експериментима на којима су научили како се праве велики балони од сапунице, како се формира струјно коло, како ради „цветни клавир“, како и од чега се праве љигавци. Након тога деца су имала занимљиву радионицу писања писма Деда Мразу. Своја писма су успели и да пошаљу тако што су након спуштања низ велики тобоган писмо убацили у поштанско сандуче.

Ово незаборавно поподне завршило се у нади да ће Деда Мраз добити наша писма и испунити наше жеље.