БС у МСУ

Библиотечка секција млађих разреда је 29. новембра (баш на некадашњи празник – Дан Републике) посетила Музеј савремене уметности на Ушћу. Поставку „Секвенце. Уметност Југославије и Србије из збирки Музеја савремне уметности“ је погледало 16 ученика и библиотекарка Јасмина Радовановић. Ученике је кроз изложбу провела Александра Мирчић, шеф Одељења за уметничку документацију. Она је говорила  о почецима модерног сликарства, показала видео-перформанс, графике, скулптуре и слике трудећи се да деци (сходно њиховом узрасту) приближи различите уметничке правце и тенденције. Ученици су радознало и заинтересовано пратили њено излагање, посматрали експонате и прошли све нивое ове обимне и значајне изложбе.